Keisti variklio alyvą ir filtrą

Keisti variklio alyvą ir filtrą
Viena iš dažniausiai atliekamų variklio techninės priežiūros užduočių – keisti alyvą ir filtrą taip dažnai, kaip nurodo transporto priemonės gamintojas.

Nors atlikdami šį darbą savarankiškai daug pinigų nesutaupysite, yra svarių priežasčių, kodėl tai prasminga. Pirma, tik taip galite būti tikri dėl alyvos, kuri iš tikrųjų patenka į variklį, kokybės. Antra, atlaisvindami ir priverždami išleidimo kamštį galėsite palįsti po automobiliu ir apžiūrėti kitus dalykus. Keisdamas alyvą dažnai pastebiu nedideles mechanines problemas.

WD-40, kuris, patikėkite ar ne, vis dar puikiai atbaido vorus.

2 / 35
PER AMAZON.COM
Nušveiskite dažų įbrėžimą
Atlikite šį darbą teisingai ir manysite, kad padarėte stebuklą. Kai įbrėžimai neprasiskverbia pro dažus, juos gali panaikinti labai smulkus šlifavimas. Tam galite naudoti net 6 colių atsitiktinių orbitų medienos apdirbimo šlifuoklį, tačiau, žinoma, vietoj abrazyvinio disko pado naudokite šlifavimo padą. Naudokite švelnų automobilių kėbulo poliravimo mišinį su sudrėkintu poliravimo padu, o baigę darbą nuplaukite. Ar žinote, iš ko, išskyrus plieną, gaminami automobiliai?

REKLAMA
REKLAMA
3 / 35
Vinis prie padangosJAMES PORTER/GETTY IMAGES

Sutvarkykite nuleistą padangą
Daugiau nei prieš 40 metų automobilinės padangos tapo bekamerinėmis, todėl nuleistą padangą galima sutaisyti dar ant automobilio. Pirmiausia suraskite nuotėkį. Pripumpuokite nuleistą padangą ir apipurkškite ją 80 proc. vandens ir 20 proc. indų plovimo skysčio mišiniu – jis burbuliuos oro nutekėjimo vietoje. Suradę vietą, pažymėkite ją kreida arba baltų dažų žymekliu.

Jei padangos protektoriuje yra varžtas, vinis, sąvaržėlė ar tuščia skylė, tai – „pasidaryk pats” darbas. Pakelkite transporto priemonę, po rėmu pakiškite apsauginį bloką, ištraukite varžtą ar vinį, tada naudokite kamščių rinkinį nuotėkiui pašalinti. Taip pat reikės padangų remonto cemento tūbelės, kurią galėsite naudoti kartu su rinkiniu.

Jei oras patenka ten, kur guma jungiasi su metaliniu ratlankiu, šį darbą gali atlikti mechanikas, kuris gali nuimti padangą nuo ratlankio ir vėl ją sumontuoti su sandarinimo mišiniu.

4 / 35
skystisIVAN GODAL/SHUTTERSTOCK

Patikrinkite ir papildykite skysčius
Tai paprastas, bet gyvybiškai svarbus dalykas. Daugelis senesnių automobilių be reikalo sugenda tik dėl to, kad pripilta mažai skysčių. Savo transporto priemonių skysčius turėtumėte tikrinti kas savaitę.

Standartiniai skysčiai, kuriuos reikia patikrinti, yra variklio alyva – patikrinkite ją, kai variklis išjungtas, o automobilis stovi lygioje vietoje. Stabdžių skystį ir vairo stiprintuvo skystį taip pat reikia tikrinti išjungus variklį. Automatinės pavarų dėžės skystį reikia tikrinti veikiant varikliui, geriausia – po bent 10 ar 15 minučių važiavimo.

5 / 35
Kaip sutaisyti sugedusius priekabos žibintusŠEIMOS ŪKININKAS

Pridėkite priekabos laidus
Anksčiau šis darbas buvo sudėtingas, bet dabar jau nebe toks sudėtingas. Daugeliui skirtingų transporto priemonių galima įsigyti paruoštų priekabos laidų rinkinių. Vienos jų montuojamos lengviau nei kitos, tačiau bet kokiomis aplinkybėmis tai nėra sudėtinga užduotis.

Back To Top