Gėlių laistymas yra vienas svarbiausių dalykų, reikalingų sveikai augančioms ir gražiai žydinčioms gėlėms. Laistymo režimas gali skirtis priklausomai nuo gėlių rūšies, augimo vietos ir orų sąlygų. Tačiau yra keletas bendrų taisyklių, kurias reikia žinoti, kad sėkmingai pasiruoštumėte gėlių laistymui.
Pirma, reikia atsižvelgti į orų sąlygas. Jei yra daug lietaus, gėlių laistymas gali būti rečiau. Tačiau sausu oru reikia laistyti dažniau. Geriausia laistyti ryte ar vakare, kai saulė nėra pakiliausia danguje, kad laistymo metu gautas vanduo neišgarintų per greitai.
Antra, reikia stebėti dirvožemio drėgmę. Gėlės turi būti laistomos tik tada, kai dirvožemis yra išdžiūvęs. Per daug laistymo gali pakenkti gėlėms, nes jie gali pradėti pūti. Jei dirvožemio drėgmė yra tinkama, gėlės turėtų atrodyti sveikos ir turėti stiprius šaknis.
Trečia, reikia laistyti tiesiai ant žemės. Laistymo vanduo turėtų patekti tiesiai į šaknis, o ne ant lapų ar žiedų. Tai padės išvengti grybelinių ligų ir padeda gėlėms geriau absorbuoti vandenį.
Ketvirta, reikia naudoti tinkamą vandens kiekį. Gėlės turėtų būti laistomos tiek, kad dirvožemis būtų gerai sudrėkintas, tačiau ne per daug, kad vanduo nepradėtų tekėti iš gėlių puodo.
Lauko augalų laistymas
Lauko gėles ir daržoves efektyviausia laistyti anksti ryte, kai dirvožemis vėsus ir vanduo turi geriausią galimybę prasiskverbti iki augalų šaknų, kol dar neišgaravo. Laistydami augalus ryte, užtikrinsite, kad po dirvožemiu būtų sukaupta pakankamai drėgmės, kad jie atlaikytų karštą vasaros dieną.
NElaistykite per dažnai arba nepakankamai dažnai.
Ypač per karščius gali kilti pagunda laistyti tik tiek ir pakankamai dažnai, kad dirva būtų drėgna. Tačiau negilus paviršinis laistymas neskatina gilaus šaknų vystymosi. Vietoj to rinkitės retesnį laistymą, kuris gerai prisotina dirvą. Šis metodas skatina augalų šaknis giliai ieškoti likusio vandens, net kai dirvos paviršius atrodo sausas.
Laistykite augalus dirvos lygyje.
Laistą nukreipus prie augalų pagrindo, vanduo bus drėkinamas ten, kur jo reikia – prie šaknų. Apsvarstykite galimybę tarp augalų gėlyne ar daržovių lysvėje išvynioti drėkinimo žarną, kad dirva būtų drėkinama lėtai ir giliai ir būtų užtikrintas sveikas augimas.
SUSIJĘ SU TEMA: Pirkėjų vadovas: Geriausios lašelinio drėkinimo sistemos
NENAUDOKITE laistomųjų purkštuvų.
Purkštuvai ne tik mirko augalų lapus, o tai gali padidinti grybelinių ligų riziką, bet ir yra neveiksmingi. Karštą ar vėjuotą dieną didžioji dalis šio tipo laistytuvais paskleisto vandens gali išgaruoti dar nepasiekusi augalo. Be to, tikėtina, kad purkštuvai sudrėkins augalų lapus, o dėl drėgnų lapų augalas gali būti linkęs susirgti pelėsiu ir ligomis.
Lauko konteineriuose augančius augalus laistykite bent kartą per dieną.
Dirvožemis konteineriniuose soduose ir vazonuose išdžiūsta greičiau nei dirva sodo sklype ar gėlyne. Kuo mažesnis konteineris, tuo dažniau reikia laistyti jame esantį augalą. Ryte pamirkykite vazoninių augalų žemę, o jei termometro gyvsidabrio stulpelis pakyla iki 90 ar daugiau, po pietų dar kartą ją pamirkykite. Taip pat galite vazoną aprūpinti automatiniu augalų laistytuvu, kuris iš esmės yra tuščiaviduris smaigalys, pritvirtintas prie vandens butelio ar lemputės. Kai smaigalys įkišamas į vazoną, vanduo lėtai prasiskverbia į dirvą ir augalą nuolat aprūpina drėgme.